Хеттрик за Ето\'o при разгром на Барса

07:44
Отборът на Барселона не остави никакви шансове на своя гост Алмерия побеждавайки го с категоричното 5:0. Три от попаденията бяха дело на камерунския нападател Самуел Ето\'о, който постепенно се приближава към своята оптимална форма за радост на Пепе Гуардила и привържениците на клуба.

Още с първият съдийски сигнал домакините поеха инициативата и до края на първата част всичко в този мач беше решено. Триото Меси-Анри-Ето\'о не остави противниковата защита да си поеме дъх дори за минута, а халфовата линия в лицето на Шави-Туре и Иниеста организираше с вещина атаките.

С тази победа каталунците излязоха начело в класирането преди изиграването на останалите срещи в Примера с равен брой точки с Валенсия и на две пред Виляреал и Севиля.

В другата среща от Примера играна в събота отборът на Осасуна загуби домакинството си на Бетис с 0:2.